Легенди Мезинського природного парку: Таємниці печер на Чернігівщині

За територією монастиря в селі Рихли, що в межах Мезинського національного природного парку на Чернігівщині, зберіглася одна з давніх печер. За даними деяких дослідників, під землею існували лабіринтові ходи, які в загальному вимірі нагадували своєрідне підземне місто з печер. А викопали цю печеру монахи Свято-Миколаївського Рихлівського чоловічого монастиря ще в XVII- столітті. Є припущення, що в XVII- XVIII століттях підземний хід був з цих печер у кілька кілометрів і вів аж до Десни.

Легенди Мезинського природного парку: Таємниці печер на Чернігівщині
Ця печера, що зберіглася й донині, досягає у довжину 100 м. Глибина від поверхні землі понад 10 метрів. Ширина печери всередині від 50 до 80 см, висота ― до 1 м 80 см. Ця печера, в якій можна побувати, нагадує знак безкінечності, або «вісімку».

Олександр Яковенко

Температура щороку в цій печері постійна, а тому влітку тут, на відміну від зовні, прохолодно, а взимку, звичайно, набагато тепліше, ніж на вулиці.

Всередині цієї печери є невеличка капличка, де зберігається копія ікони ― саме тут, очевидно, монахи молилися.

Для відвідування печери та інших об’єктів слід звертатися за адресою: с. Деснянське, Новгород-Сіверський район, Мезинський національний природний парк, (04656) 3-56-46 

Олександр Яковенко начальник відділу еколого-освітньої роботи та рекреацій Мезинського національного природного парку 

Ще цікаві публікації

Прокоментуйте